Masaż erotyczny jako zmysłowa gra wstępna

Strefy erogenne

Na ciele każdego z nas znajduje się wiele miejsc określanych jako strefy erogenne. Są to punkty, które traktowane w odpowiedni sposób, są w stanie przynieść niezwykłą przyjemność. Spośród wielu rodzajów dostępnych masaży, dużo miejsca zajmują masaże określane jako erotyczne. Nie oznacza to jednak, że przyjemności zostają poddane tylko i wyłącznie intymne części ciała.

Zmysłowy masaż głowy

     Kto jeszcze nie miał okazji się przekonać może na przykład spróbować z pozoru niewinnego masażu głowy. On także może być bardzo zmysłowy, bowiem również na głowie znajdziemy wiele stref erogennych. Do jego wykonania nie potrzeba specjalnych umiejętności. Wykonuje się go opuszkami palców, masując nie tylko głowę, ale również kark i szyję. Bardzo intensywnie może zadziałać również pieszczenie uszu, które są bardzo erogennym i wrażliwym miejscem na ciele.

     Podczas masażu stymulacja może odbywać się:  dłońmi, językiem bądź oddechem, w zależności od preferencji. Dla zwiększenia doznań zmysłowych warto zadbać o wyjątkową atmosferę rozpalając aromatyczne świece oraz włączając delikatną, relaksującą muzykę.

masaż erotyczny głowy

    

Ayurueda Abhyanga - olejowy masaż całego ciała

Tajemniczo brzmiąca nazwa Ayurueda Abhyanga to inaczej masaż połączony z olejowaniem całego ciała. Z jednej strony jest to masaż relaksacyjny, z drugiej jest w stanie przywrócić równowagę energetyczną. Oddziałuje więc na ciało i duszę. Pozwala wyeliminować wiele z dolegliwości fizycznych oraz psychicznych.

Masaż ten stanowi połączenie masażu klasycznego i akupresury. Podczas jego wykonywania stosuje się techniki manualne, polegające na głaskaniu dłońmi poczynając od głowy, poprzez całe ciało. Dla zapewnienia bardziej głębokich doznań do masażu stosuje się ciepłe olejki. Osoba masowana powinna być naga, ewentualnie możne mieć osłonięte strefy intymne.

Ze względu na technikę masażu wykorzystującą ciepło i wyważony dotyk, Ayurueda Abhyanga wprowadza w stan głębokiego relaksu i pozwala podnieść świadomość swojego ciała. Wyrównuje także energię elektromagnetyczną. Idealnie działa na ciało, umysł oraz odpręża.

erotyczny masaż egzotyczny

Pozostałe, popularne masaże egzotyczne:

Oprócz masażu Ayurueda Abhyanga coraz większą popularnością cieszą się pozostałe masaże egzotyczne. Do najbardziej rozpowszechnionych należą: nuru, tajski, lomi lomi, mauri i shiatsu.

Od masażu klasycznego różni je przede wszystkim to, że oddziałują nie tylko na sferę cielesną. Ich celem jest skuteczne pobudzenie sfery emocjonalnej, a często także seksualnej. Pozwalają odzyskać utraconą harmonię i odkryć pokłady wewnętrznej energii. Mogą być idealnym sposobem na podniecającą grę wstępną. Często korzystają z nich pary, które pragną urozmaicić swoje doznania.

Bardzo ważnym dopełnieniem masaży egzotycznych jest otoczenie w jakim sie odbywają. Powinny one stanowić harmonijną jedność. Bardzo często atmosfera panująca we wnętrzu zaskakuje pod względem klimatycznego wystroju. Nie brakuje odpowiedniej, wprowadzającej nastrój muzyki, a masażystka bądź masażysta przyodziani są w pobudzający wyobraźnię strój. Aby dopełnić całości nie powinno też zabraknąć pięknych zapachów olejków do masażu, świec czy kadzidełek.

masaż gra wstępna